Ach ty začátky …

Občas se mě lidé ptají, jak začít nebo kdy začít.

Z vlastní zkušenosti vím, že začít je jednoduché. Daleko déle trvá samotné rozhodnutí. To stále dokola zvažujeme, co by kdyby, překonaváme strach z neznámého atp. Na kdy, ale načasovat samotný začátek?

Mám jen jednu radu, začněte hned!

Sám jsem přestával kouřit přes rok. Nejprve jsem chtěl cigarety omezit. To se ale nikdy úplně nepovedlo. Tak jsem přestával s každou krabičku, tu další už si přeci rozhodně nekoupím… Jenomže vždy se tak stalo v úplně nevhodnou dobu a když jsem kouřil celý den, tak proč na pivu přestávat, že? Nakonec jsem prostě jeden den vzal skoro plnou krabičku a hodil ji do koše. A světe div se, ten den jsem opravdu přestal kouřit.

Pokud máte dostatečnou motivaci, je začátek opravdu snadný. Když začínáte běhat, tak nemusíte hned na začátku uběhnout maraton. Úplně stačí prohrabat šatník a vybrat si nějaké oblečení na běhání, obléknout se a vyrazit na 20-30minut ven a zkusit si klidně indiánský běh. Že je venku hnusně? Tak si věci připravte, naplánujte si trasu a úplně nejlépe si domluvte parťáka a termín běhu;-)

Zkrátka stačí úplně malý první krok a věci se dají do pohybu. Někdy opravdu stačí drobnost a nestačíte se divit, jaké věci se začnou dít. Najednou vám vše hraje do karet, objevují se další drobnosti i události, které vás podporují ve vašem snažení.

Na otazku “kdy začít” je zkrátka jen jen jedna odpověd´:

Kdy jindy, když ne hned?!

Share

Napsat komentář