Pozitivní karta

Taky jste si toho všimli? Jak se plní věci podle našich představ a nálady?

Když máte dobrou náladu a díváte se na svět pozitivně najednou se dají věci do pohybu. Najdou se elegantní řešení dlouho se vlečících problémů, některé obstrukce záhadně zmizí a vy se vezete na pozitivní vlně. Zkrátka a dobře se daří a vše jde jaksi samo.

Pak jsou ale dny, kdy dostanete nečekaný úder, dobrá nálada zmizí a problémy se zase začnou kupit snad geometrickou rychlostí. Na co sáhnete to se pokazí. Zkrátka den blbec, jenže někdy to trvá trochu dýl.

Tak nějak se plní to, co očekáváme a naše očekávání jsou ovlivněna náladou, kterou máme.

Fígl je teda v tom, jak si udržet dobrou náladu a pozitivní myšlení. Věřím, že každý už má nějaký ten oblíbený fígl. Když mě někdo takzvaně sejme, tak mi pomáhá pauza a popovídat si s někým milým. Někdy pomůže něco dobrého a jindy zase pomůže až pořádná fyzická námaha.

Jsou ale situace, kdy nikdo není po ruce a potřebujete rychle aspoň vrátit víru v sebe samotnýho.

A co pak?

Vytáhněte svůj tajný trumf – Pozitivní kartu. Přesně podle hesla, nejlíp se zkrátka pochválím sám 😉

Ne, trochu vážněji. Je to sice jen kousek papíru.  Má ale tu moc vám alespoň pomoci z té nejhorší nálady a ve třech krocích se tak odrazit ode dna směrem k dobré náladě a pozitivnímu vnímaní a očekávání.

Pomocí tří oblastí vám umožní si připomenout:

  1. Co hezkého jsem prožil
  2. V čem jsem dobrý
  3. Co jsem díky tomu dokázal

Takto postupně pomáhá k uvědomění si vlastní hodnoty a vyjimečnosti a to je prostě super. A co je ještě lepší, že forma není důležitá. Může to být tabulka, mindmapa, jen pár odstavců či cokoli vás napadne jako forma záznamu.

Tak ať dobře slouží a daří se vám jet na pozitivní vlně, co nejdéle.

Pozitivní karta

Share

Napsat komentář